Naši čtvrťáci se stali strážci pralesa!

Naši čtvrťáci se stali strážci pralesa!

V jednom malém městě v České Lípě stojí jedna menší základní škola ZŠ Jižní a v té je třída 4.A, do které chodí jen 16 žáků. A těmto žákům se podařilo něco neskutečného.

Podařilo se jim vyhrát celorepublikovou soutěž Zoo Praha - Staň se strážcem pralesa. Soutěž trvala celý loňský rok 2020 a přesto, že se tito žáci zapojili do soutěže až od září, dokázali s pomocí rodičů, paní učitelky, přátel i úplně cizích lidí nasbírat nejvíce starých mobilních zařízení ze všech dětských kolektivů z ČR a to konkrétně 439 mobilních telefonů a 18 vysloužilých tabletů.

Doufáme, že se zoologické zahrady brzy otevřou veřejnosti a žáci si budou moct jet užít svou výhru do Prahy v podobě celodenního programu v Zoo zahrnující speciální prohlídku spojenou s návštěvou zázemí a setkání s chovatelem vybraného druhu zvířat.

Třídní učitelka Monika Dvorská

Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -
Obrázek galerie -